US Trends

nie czas umierać gdzie kręcono

Film „Nie czas umierać” („No Time to Die”) kręcono w kilku krajach, m.in. we Włoszech, na Jamajce, w Norwegii, w Wielkiej Brytanii oraz na Wyspach Owczych (Wyspy Owcze – Kalsoy).

Główne kraje i miasta

  • Włochy – malownicza Matera (sceny otwierające z pościgiem Aston Martina), Gravina in Puglia (most), Maratea i okolice Sapri (stacja kolejowa, nadmorskie plenery).
  • Jamajka – okolice Port Antonio, w tym rejony Frenchman’s Cove i San San Beach, gdzie zobaczymy „emeryturę” Bonda.
  • Norwegia – okolice Nittedal i zamarznięte jeziora, użyte jako tło dla scen z dzieciństwa Madeleine.

Wielka Brytania i Szkocja

  • Londyn – Whitehall, Senate House, Hammersmith oraz inne miejsca w centrum miasta wykorzystano w scenach z MI6 i działaniami służb.
  • Szkocja / północna Anglia – okolice Aviemore, Cairngorms National Park, Ardverikie Estate i Loch Laggan posłużyły za leśne i górskie sekwencje akcji.

Wyspy Owcze i wyspa złoczyńcy

  • Wyspy Owcze (Kalsoy, wioska Trøllanes) – posłużyły jako baza do stworzenia filmowej „wyspy Safina”, później mocno podrasowanej efektami CGI, ale wciąż rozpoznawalnej po charakterystycznych klifach.

Szybka ściąga (HTML tabela)

[3][7][1][5] [7][1][3][5] [9][7] [7][9] [1][9][7] [5][9][7]
Region / kraj Konkretny plener Co tam kręcono
Włochy Matera, Gravina in Puglia, Maratea, Sapri Prolog, pościgi Aston Martinem, most, stacja kolejowa
Jamajka Port Antonio, Frenchman’s Cove, San San Beach Dom Bonda na „emeryturze”, sceny nad oceanem
Norwegia Rejon Nittedal, zamarznięte jeziora Sceny z dzieciństwa Madeleine, zimowe sekwencje
Wielka Brytania Londyn (Whitehall, Senate House, Hammersmith), Buttersteep Forest MI6, akcja w mieście, leśne starcia
Szkocja / północna Anglia Aviemore, Cairngorms, Ardverikie House, Loch Laggan Plenery górskie i jeziorne
Wyspy Owcze Kalsoy, Trøllanes Wyspa Safina – finałowe starcie
Information gathered from public forums or data available on the internet and portrayed here.