De uitdrukking “arm met een handicap” komt vrijwel zeker niet uit de cryptowereld, maar uit de wereld van Nederlandse kruiswoord- en cryptogram­puzzels, en dus niet uit “crypto” zoals in cryptocurrency.

Betekenis van “arm met een handicap”

In puzzelwoordenboeken wordt “arm met een handicap” gebruikt als omschrijving bij een puzzelwoord.
Daarbij zijn o.a. de volgende oplossingen te vinden:

  • GEBREKKIG – dit wordt expliciet gegeven als oplossing voor “arm met een handicap”.
  • In lijsten met puzzelwoorden staat “GEBREKKIG – arm met een handicap” als volledige regel, wat bevestigt dat dit de bedoelde match is.

Sommige andere sites bespreken varianten van cryptische omschrijvingen rond “arm” en “handicap”, maar daar gaat het in de kern ook om woordspelingen op een lichaamsdeel of “gebrek”, niet om digitale valuta.

Link met “crypto”

De verwarring lijkt te komen doordat:

  • Het hier gaat om cryptogrammen (crypto = “verborgen/versleuteld” in taalkundige zin),
  • En dat woord wordt snel geassocieerd met cryptocurrency.

Bij de gevonden bronnen gaat het echter om puzzels (“cryptogrammen”, “cryptische puzzels”) en niet om bitcoin, altcoins of blockchain.

Dus: “arm met een handicap” → puzzel/cryptogram-omschrijving met als oplossing “gebrekkig”, en heeft inhoudelijk niets met crypto­valuta te maken.

TL;DR
“Arm met een handicap” is een cryptogram-/puzzelomschrijving; de bekende oplossing is “gebrekkig” en het heeft niets met cryptocurrency te maken.

Information gathered from public forums or data available on the internet and portrayed here.