ile polska ma medali

Obecnie (17 lutego 2026) Polska ma:
- 2 medale srebrne i 1 medal brązowy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2026 we Włoszech.
Jakie to medale?
- Srebro – Kacper Tomasiak, skoki narciarskie, skocznia normalna.
- Srebro – Władimir Semirunnij, łyżwiarstwo szybkie, bieg na 10 000 m.
- Brąz – Kacper Tomasiak, skoki narciarskie, skocznia duża.
Dodatkowo Tomasiak i Paweł Wąsek zdobyli srebro w konkursie duetów na dużej skoczni, co oznacza, że łączny dorobek Polski na tych igrzyskach to 3 srebra i 1 brąz (4 medale) , jeśli uwzględnić najnowsze wyniki z tego samego źródła.