Magik, czyli Piotr Łuszcz z Paktofoniki, zmarł 26 grudnia 2000 roku w Katowicach.

Kim był Magik

Magik był polskim raperem, współzałożycielem Kalibra 44, a później Paktofoniki.

Urodził się 18 marca 1978 roku i uznawany jest dziś za jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego hip‑hopu.

Okoliczności śmierci

Magik zmarł w wyniku samobójstwa, wyskakując z okna mieszkania na dziewiątym piętrze 26 grudnia 2000 roku, nad ranem.

Został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon około 6:45.

Krótko o dziedzictwie

Po jego śmierci Paktofonika wydała album „Kinematografia”, który z czasem urósł do miana kultowego.

Historia Magika i zespołu została później pokazana w filmie „Jesteś Bogiem”, co dodatkowo umocniło jego status legendy polskiego rapu.

Information gathered from public forums or data available on the internet and portrayed here.