kiedy zmarł magik
Magik, czyli Piotr Łuszcz z Paktofoniki, zmarł 26 grudnia 2000 roku w Katowicach.
Kim był Magik
Magik był polskim raperem, współzałożycielem Kalibra 44, a później Paktofoniki.
Urodził się 18 marca 1978 roku i uznawany jest dziś za jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego hip‑hopu.
Okoliczności śmierci
Magik zmarł w wyniku samobójstwa, wyskakując z okna mieszkania na dziewiątym piętrze 26 grudnia 2000 roku, nad ranem.
Został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon około 6:45.
Krótko o dziedzictwie
Po jego śmierci Paktofonika wydała album „Kinematografia”, który z czasem urósł do miana kultowego.
Historia Magika i zespołu została później pokazana w filmie „Jesteś Bogiem”, co dodatkowo umocniło jego status legendy polskiego rapu.
Information gathered from public forums or data available on the internet and portrayed here.