który z braci golec się jąka

Na podstawie dostępnych informacji publicznych, jąka się Łukasz Golec, a Paweł – nie.
Krótkie wyjaśnienie
- W artykułach o braciach Golec podkreśla się, że jedną z cech, po których można ich odróżnić, jest właśnie to, że Łukasz się jąka, a jego brat-bliźniak nie.
- Sam Łukasz mówił w wywiadzie o swoim jąkaniu, traktując je jako coś charakterystycznego, co go wyróżnia „spośród braci Golec”.
Kontekst o braciach Golec
- Łukasz i Paweł Golec to bliźniacy, współzałożyciele zespołu Golec uOrkiestra, działającego od końca lat 90.
- Obaj są kojarzeni z łączeniem muzyki popowej z góralskimi tradycjami i od lat funkcjonują w mediach jako popularny rodzinny duet.
TL;DR: Jąka się Łukasz Golec, a Paweł nie.
Information gathered from public forums or data available on the internet and portrayed here.