Natalia Partyka nie straciła ręki w wypadku – ona urodziła się bez prawego przedramienia i dłoni, czyli jej niepełnosprawność ma charakter wrodzony, a nie jest skutkiem urazu.

Krótka odpowiedź

  • Polska tenisistka stołowa i paraolimpijska Natalia Partyka przyszła na świat z wadą wrodzoną – brak prawego przedramienia i dłoni.
  • W wywiadach podkreśla, że nie był to żaden wypadek ani choroba, tylko taki stan od urodzenia.

Jak to opisuje sama Partyka

W rozmowach z polskimi mediami Partyka mówi wprost, że „urodziła się bez prawego przedramienia” i że nauczyła się traktować to jako element swojej codzienności, a nie tragedię.

Zaznacza, że na co dzień radzi sobie ze wszystkimi zwykłymi czynnościami, czasem tylko musi zrobić coś „na dwa podejścia”, ale nie postrzega tego jako bariery nie do przejścia.

Źródła publiczne

  • Artykuły zagraniczne o jej występach na igrzyskach podkreślają, że jest jedną z nielicznych zawodniczek, które rywalizują zarówno w igrzyskach olimpijskich, jak i paraolimpijskich, właśnie mimo wrodzonego braku prawej ręki.
  • W polskich wywiadach sportowych i zdrowotnych ten fakt pojawia się zawsze w kontekście motywującym – jako przykład, że z niepełnosprawnością wrodzoną można dojść na sam szczyt sportu.

Informacje pochodzą z ogólnodostępnych wywiadów i artykułów o Natalii Partyce publikowanych w polskich i zagranicznych mediach.